Στα πλαίσια του προγράμματος 100 Folk Games στο οποίο συμμετέχει το σχολείο μας, συγκεντρώθηκαν 100 παραδοσιακά παιχνίδια από διάφορες χώρες της Ευρώπης. Το πρόγραμμα αυτό διοργανώθηκε από την Εσθονία για τα 100στά γενέθλια της χώρας τους!

Δείτε μαζεμένα όλα τα παιχνίδια που συγκεντρώθηκαν, κάνοντας κλικ στην παρακάτω εικόνα!

100FolkGames

Στα πλαίσια των eTwinning προγραμμάτων Let's Play! και 100 Folk Games στα οποία συμμετέχει το σχολείο μας, οι μαθητές του Ε3 παρουσίασαν το παιχνίδι Περνά περνά η μέλισσα!

Το ίδιο ακριβώς παιχνίδι παίζεται και στην Τουρκία και ονομάζεται "A? kap?y? bezirgan ba??".

Στα πλαίσια των eTwinning προγραμμάτων Let's Play! και 100 Folk Games στα οποία συμμετέχει το σχολείο μας, οι μαθητές του Δ2 παρουσίασαν το παιχνίδι Αγαλματάκια ακούνητα!