Οι μαθητές του ολοήμερου προγράμματος, που συμμετέχουν στο πρόγραμμα WeDo Lego με θέμα την κυκλοφοριακή αγωγή, έλυσαν με επιτυχία το πρώτο πρόβλημα: την αποφυγή σύγκρουσης ενός οχήματος με έναν πεζό. Συγχαρητήρια παιδιά!

Φτιάχνοντας ένα αγωνιστικό αυτοκίνητο, στα πλαίσια του προγράμματος WeDo Lego στο οποίο συμμετέχουν οι τάξεις Γ' έως και ΣΤ' του ολοήμερου προγράμματος με θέμα την κυκλοφοριακή αγωγή.

Φτιάχνοντας και προγραμματίζοντας την πρώτη μας κατασκευή, στα πλαίσια του προγράμματος WeDo Lego στο οποίο συμμετέχουν οι τάξεις Γ' έως και ΣΤ' του ολοήμερου προγράμματος.

Οι μαθητές του τμήματος Γ-ΣΤ του ολοήμερου προγράμματος που συμμετέχουν στο πρόγραμμα WeDo Lego δημιούργησαν λογότυπα και διάλεξαν την πρόταση που θα εκπροσωπήσει το σχολείο μας στην ψηφοφορία για το επίσημο λογότυπο του προγράμματος.