Την Παρασκευή 01-03-2024, οι μαθητές των Α' έως και Δ' τάξεων του Ολοήμερου Προγράμματος, που συμμετέχουν στο πρόγραμμα "Let's Learn with the BeeBot", πραγματοποίησαν μια βιντεοκλήση με το συνεργαζόμενο σχολείο στην Τσεχία. Τα παιδιά γνωρίστηκαν, συνομίλησαν, τραγούδησαν τραγούδια στα ελληνικά, άκουσαν τραγούδια στα τσέχικα και χόρεψαν μαζί!

Οι μαθητές των Α'-Δ' τάξεων του Ολοήμερου Προγράμματος, που συμμετέχουν στο πρόγραμμα "Let's Learn with the BeeBot", ολοκλήρωσαν τη δραστηριότητα "Το BeeBot και οι ευρωπαϊκές γλώσσες".

Οι μαθητές των Α'-Δ' τάξεων του Ολοήμερου Προγράμματος, που συμμετέχουν στο πρόγραμμα "Let's Learn with the BeeBot", έφτιαξαν χριστουγεννιάτικες κάρτες και τις έστειλαν με χαρά στο συνεργαζόμενο σχολείο στην Τσεχία. Με πολύ ενθουσιασμό έλαβαν, επίσης, χειροποίητες κάρτες από τα παιδιά στην Τσεχία με ευχές για τον καινούριο χρόνο. Καλή χρονιά!

Οι μαθητές των Γ' και Δ' τάξεων του Ολοήμερου Προγράμματος, που συμμετέχουν στο πρόγραμμα "Let's Learn with the BeeBot", έφτιαξαν ψηφιακά avatars και ηχογράφησαν τις φωνές τους για να παρουσιάσουν την ομάδα τους στα συνεργαζόμενα σχολεία!