Ετικέτα Σχολείου Etwinning 2023-2024

Το σχολείο μας έχει την τιμή να βραβεύεται για τρίτη φορά με την Ετικέτα Σχολείου eTwinning (2023-2024).

Τα Σχολεία eTwinning υιοθετούν τις αξίες του eTwinning στις πολιτικές, την πρακτική και τις δράσεις του σχολείου με την υποστήριξη της διεύθυνσης. Με την Ετικέτα Σχολείου eTwinning, το eTwinning αναγνωρίζει και αξιολογεί τη συμμετοχή, τη δέσμευση και την αφοσίωση όχι μόνο των μεμονωμένων eTwinners, αλλά ολόκληρου του σχολείου, όπου συνεργάζονται ομάδες εκπαιδευτικών. Τα σχολεία στα οποία απονέμεται το σήμα είναι επίσημα αναγνωρισμένα σε ευρωπαϊκό επίπεδο ως πρότυπα για το eTwinning και συγκροτούν ένα δίκτυο πρωτοπόρων σχολείων που θα χαράξουν τη μελλοντική πορεία της δράσης. Δεν πρόκειται για διαγωνισμό, αλλά για πρόοδο του σχολείου που μεταβαίνει από το ένα επίπεδο στο άλλο.

Εδώ θα βρείτε την αναλυτική λίστα των σχολείων που τιμήθηκαν με την Ετικέτα Σχολείου eTwinning, μεταξύ των οποίων 132 σχολεία από την Ελλάδα.

eTwinningBadge

eTwinningSchoolLabel