Ενημέρωση για τη σχολική ψυχολόγο

Σας ενημερώνουμε πως, από την Τετάρτη 30 Νοεμβρίου και κάθε Τετάρτη για το υπόλοιπο της τρέχουσας σχολικής χρονιάς, θα βρίσκεται στο σχολείο μας η ψυχολόγος (ΠΕ 23) κα Βούλα Πολίτη. Όσοι γονείς επιθυμούν, μπορούν να επικοινωνήσουν μαζί της για την παροχή υποστηρικτικής και συμβουλευτικής παρέμβασης είτε για τους ίδιους (συμβουλευτική γονέων) είτε για τα παιδιά τους (ατομική συναισθηματική στήριξη - ψυχοεκπαίδευση).

Οι υπηρεσίες της σχολικής ψυχολόγου προσφέρονται σύμφωνα με τον κώδικα δεοντολογίας της ειδικότητας της, την τήρηση του απορρήτου των προσωπικών δεδομένων των μαθητών και των οικογενειών τους, σύμφωνα με τις διατάξεις της ισχύουσας νομοθεσίας. Για την περίπτωση οποιασδήποτε ατομικής παρέμβασης προς τους μαθητές εκ μέρους της σχολικής ψυχολόγου απαιτείται η σύμφωνη γνώμη των γονέων/κηδεμόνων τους.

Για οποιαδήποτε απορία ή τον προγραμματισμό σχετικής συνάντησης με την ψυχολόγο του σχολείου, παρακαλούμε επικοινωνήστε στο τηλέφωνο ή το mail του σχολείου κάθε Τετάρτη, ζητώντας την κα Πολίτη.