Ανακοίνωση για 27/10 και 28/10

Σας ενημερώνουμε ότι την Πέμπτη 27 Οκτωβρίου 2022 θα πραγματοποιηθεί από τους μαθητές/τριες των τμημάτων της Ε' τάξης του σχολείου μας, η εορταστική εκδήλωση για την επέτειο της 28ης Οκτωβρίου 1940 με ώρα έναρξης 08:30 π.μ. και ώρα λήξης περίπου 10:00 π.μ.  Την ίδια ημέρα θα γίνει και η ονομασία σημαιοφόρων-παραστατών για την τρέχουσα σχολική χρονιά. Την Παρασκευή 28 Οκτωβρίου 2022 οι μαθητές/τριες των Ε' και ΣΤ' τάξεων του σχολείου μας, που θα συμμετάσχουν στην παρέλαση, θα πρέπει να βρίσκονται στην οδό Πυθαγόρα (ξεκινώντας από την οδό Αθηνάς έως την οδό Μετσόβου) το αργότερο στις 11:00 π.μ., ενώ ο σημαιοφόρος και οι παραστάτες του σχολείου μας, θα προσέλθουν στον Ιερό Ναό Αγίου Γεωργίου το αργότερο στις 09:40 π.μ. Η παρέλαση θα διεξαχθεί επί της οδού Αθηνάς με αφετηρία την οδό Ασκληπιού και τερματισμό την Πλατεία Ελευθερίας. Μετά το τέλος της παρέλασης οι γονείς θα παραλάβουν τα παιδιά τους από τη μεριά της COSMOTE επί της Πλατείας Ελευθερίας.