Erasmus+: Παγκόσμια Ημέρα Περιβάλλοντος

Οι μαθητές των 4 συνεργαζόμενων σχολείων από την Ελλάδα, την Ισπανία, την Ιταλία και τη Ρουμανία γιορτάζουν την 5η Ιουνίου, Παγκόσμια Ημέρα Περιβάλλοντος!

Χορογράφησαν και βιντεοσκόπησαν το τραγούδι για την Ημέρα της Γης This is our world και σας παρουσιάζουν μία συνεργατική και μία ελληνική έκδοση...

Στη συνεργατική έκδοση του τραγουδιού απολαύστε πάνω αριστερά τους μαθητές της Ισπανίας, πάνω δεξιά τους μαθητές της Ιταλίας, κάτω αριστερά τους μαθητές της Ελλάδας και κάτω δεξιά τους μαθητές της Ρουμανίας.

Σχετικό άρθρο για τη δράση μας αναρτήθηκε επίσης στον ιστότοπο του Πανελλήνιου Σχολικού Δικτύου.

Δείτε τα νέα του Erasmus+ Harry Potter and the Case of the Sick Earth στην ιστοσελίδα μας και στην ιστοσελίδα του προγράμματος!

Παλαιότερα άρθρα