Erasmus+: Προωθούμε την προστασία του πλανήτη

Στα πλαίσια του προγράμματος Erasmus+ "Harry Potter and the Case of the Sick Earth", οι μαθητές της Ε' και ΣΤ' τάξης έφτιαξαν προωθητικό υλικό με θέμα την προστασία του περιβάλλοντος: δημιούργησαν ψηφιακές αφίσες που έγιναν σημειωματάρια και έντυπες αφίσες, έφτιαξαν ψηφιακά συννεφόλεξα που έγιναν κονκάρδες και ζωγράφισαν περιβαλλοντικές εικόνες και συνθήματα που έγιναν αυτοκόλλητα! Η τελευταία πινελιά μπήκε από τα χειροποίητα μαγνητάκια με θέμα τη φύση!

Μπράβο σε όλα τα παιδιά για το εξαιρετικό υλικό που δημιούργησαν! Το προωθητικό υλικό θα αποτελέσει τη βάση για ένα φιλανθρωπικό παζάρι, τα έσοδα του οποίου θα διατεθούν (κατόπιν έρευνας και ψηφοφορίας των μαθητών) στη Μη Κυβερνητική Οργάνωση WWF Hellas.

Δείτε τα νέα του Erasmus+ Harry Potter and the Case of the Sick Earth στην ιστοσελίδα μας και στην ιστοσελίδα του προγράμματος!

Παλαιότερα άρθρα